osobní dodávky offroad-SUV moto čtyřkolky průmyslové disky

AVON ZV3 195/50 R 15 82 H TL - letní

ZV3 AVON Energetický štítek
Výrobce AVON
Název výrobku ZV3
Produktový kód 7265913
Šířka 195
Profil 50
Konstrukce R
Průměr 15
Index nosnosti 82
Rychlostní index H
Použítí duše TL
Období letní letní
Spotřeba paliva G G
Přilnavost na mokru C C
Hluk 72 dB 72 dB
Běžná cena (vč. DPH) 2 124 Kč
EXTERNÍ SKLAD č.1 ušetříte 29% (614 Kč)
nedostupné Cena bez DPH: 1 247,93 Kč
dostupnost nutno ověřit Cena vč. DPH: 1 510 Kč

Zobrazit všechny sklady

Popis zboží

OSOBNÍ - PNEU - PNEUMATIKA - LETNÍ

Pneumatika AVON ZV3 je asymetrická letní pneumatika vhodná pro vozy nižší a střední třídy. Rozdělením do 3 oblastí je dosaženo optimálního chování za všech jízdních podmínek, navíc s výhodou maximální ochrany před aquaplaningem.

  • Nejnovější směs se silikou třetí generace zajišťuje vysoký kilometrový výkon, stejně jako krátkou brzdnou dráhu a velmi dobré chování i na mokré vozovce.
  • Zesílená ramena na vnější straně zajišťují dobrou boční stabilitu, především při jízdě v zatáčkách.
  • Dvě široké středové drážky slouží k rychlému odvádění vody a zajišťují vysokou bezpečnost proti aquaplaningu. Široké středové žebro umožňuje rychlou reakci na řízení a zvyšuje stabilitu.
  • Nový hydrodynamický trychtýřovitý profil se rozšiřuje směrem ven a garantuje rychlý odvod vody. Dodatečně byly přidány také jemné drážky, které na mokré vozovce působí jako přísavky a starají se o vynikající vlastnosti za deště.
  • Speciálně rozmístěné bloky ramen na vnitřní straně se starají o velmi tichý a komfortní běh pneumatiky.
  • Vynikající poměr kvality a ceny.

Výrobce

COOPER-AVON TIRES LIMITED

Společnost Avon je jedním z předních evropských výrobců pneumatik s dlouhou a bohatou historií. Byla založena již v roce 1885 v Anglii a v roce 1890 přesídlila do města Melksham, kde má své sídlo až dodnes. Avon je průkopníkem v tomto odvětví ale původně vyráběl pouze pneumatiky plné. V roce 1901 postavil první pneumatické zařízení pro výrobu automobilových pneumatik a o tři roky později se rozjela plná výroba. V roce 1920 jako jeden z prvních výrobců začal vkládat do kostry klasický kord. Velmi široká nabídka sahá od pneumatik pro motocykly, osobní automobily přes terénní vozy 4x4, užitková vozidla až po pneumatiky závodní. Největší důraz je vždy kladen na bezpečnost, jízdní komfort a správnou přilnavost. Již v roce 1933 byl Avon vybrán jako dodavatel do prvovýroby pro Rolls-Royce. Dnes používají pneumatiky Avon další špičkoví výrobci automobilů jako Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover a Morgan. V roce 1997 získala Avon společnost Cooper Tire & Rubber Co a založily v USA společně Cooper-Avon Tyres Limited. Pneumatiky Avon jsou oblíbené pro svůj velmi dobrý poměr ceny a výkonu.

Web výrobce: www.avon-tyres.co.uk