osobní dodávky offroad-SUV moto čtyřkolky průmyslové disky

AVON
BRIDGESTONE
CONTINENTAL
CST (CHENG SHIN)
DUNLOP
DURO
FULL BORE USA
GOLDEN TYRE
HEIDENAU
KENDA
MAXXIS
METZELER
MICHELIN
MITAS
MOTOZ
NANKANG
PIRELLI
SHINKO
SUNF
VEE RUBBER
VREDESTEIN
WANDA
Největší výběr off-road a SUV pneu

AVON 3D ULTRA SUPERSPORT AV79 120/60 ZR 17 55 (W) TL - supersport

3D ULTRA SUPERSPORT AV79 AVON

POKUD NENÍ ŠTÍTEK ZOBRAZEN, JEDNÁ SE O STARŠÍ PNEU NEBO JE CHYBA V PŘENOSU Z DATABÁZE EPREL

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2020/740
Dne 1. května 2021 vstupuje v platnost aktualizované a přísnější nařízení EU, které vyžaduje zásadní změny označování pneumatik. Pneumatiky uvedené na trh před 1. květnem 2021 budou opatřeny současným označením, které bude i nadále platit vzhledem k datu jejich dostupnosti na trhu.

Staré štítky se ale již nesmí zobrazovat při prodeji pneumatik.

Výrobce AVON
Název výrobku 3D ULTRA SUPERSPORT
Produktový kód 4570011
Šířka 120
Profil 60
Konstrukce ZR
Průměr 17
Index nosnosti 55
Rychlostní index (W)
Použítí duše TL
Kategorie supersport
EXTERNÍ SKLAD č.1
nedostupné Cena bez DPH: 3 069,81 Kč
dostupnost nutno ověřit Cena vč. DPH: 3 714 Kč

Zobrazit všechny sklady

Popis zboží

MOTO - PNEU - PNEUMATIKA - SUPERSPORT - FRONT - F - PŘEDNÍ

!!! NOVINKA 2012 !!! AVON 3D ULTRA SPORT a AVON 3D ULTRA SUPERSPORT AV79 (přední) a AV88 (zadní) jsou zcela nové výkonné silniční sportovní pneumatiky. Oproti svým předchůdcům AVON VIPER 2 SPORT a AVON VIPER 2 SUPERSPORT nabízí další vylepšení.

U modelu AVON 3D ULTRA SPORT zůstávají výhody systému A-VBD, přibyla nová 3-směsová konstrukce běhounu MCTE a byla zároveň pozměněna struktura směsi SRS. Na zadní pneumatice jsou dvě rozdílně tuhé směsi, kdy střed dezénu je tvrdší a boky jsou měkčí. Třetí směs se nachází pod těmito dvěma a udržuje ideální pracovní teplotu běhounu, aby nedocházelo k přehřátí. To má samozřejmě vliv i na celkovou životnost pláště. Tento hybridní systém spolu s dalšími technologiemi od výrobce AVON vytváří inteligentní pneumatiku, kde přilnavost a kontaktní plocha s vozovkou roste se zvětšujícím se úhlem náklonu. Zároveň tato konstrukce nabízí přesnou ovladatelnost a stabilitu, během celé životnosti pneumatiky. Zásadní technologickou novinkou pneumatiky AVON 3D ULTRA SPORT jsou 3D lamely, které jsou integrovány na bocích běhounu a mají vnitřní vzájemně do sebe zapadající body. Vzájemným kontaktem urychlují a udržují prohřívání běhounu, zároveň lamelu zpevňují. Přibyla tak další boční dezénová drážka urychlující odvod vody, bez vlivu na stabilitu a pevnost běhounu.

  • Vynikající jízdní vlastnosti.
  • Možnost velkých extrémních náklonů, kdy s náklonem roste kontaktní plocha s vozovkou.
  • Vysoký výkon s novým 3-směsovým běhounem.
  • Zvýšená přilnavost díky nové SRS směsi a rychlejšímu zahřátí.
  • Rychlejší zahřívání díky 3D lamelám s vnitřními trojrozměrnými body.
  • Ideální pro výkonné motocykly a jízdu nejen na okruhu.
  • Bezpečná pneumatika na suchu i na vodě.

Model AVON 3D ULTRA SUPERSPORT má shodnou konstrukci jako AVON 3D ULTRA SPORT, avšak používá pouze jednu měkčí směs RACE-C. Díky tomu je AVON 3D ULTRA SUPERSPORT ještě výkonnější a vhodnější pro okruhové závodění.

Výrobce

Společnost Avon je jedním z předních evropských výrobců pneumatik s dlouhou a bohatou historií. Byla založena již v roce 1885 v Anglii a v roce 1890 přesídlila do města Melksham, kde má své sídlo až dodnes. Avon je průkopníkem v tomto odvětví ale původně vyráběl pouze pneumatiky plné. V roce 1901 postavil první pneumatické zařízení pro výrobu automobilových pneumatik a o tři roky později se rozjela plná výroba. V roce 1920 jako jeden z prvních výrobců začal vkládat do kostry klasický kord. Velmi široká nabídka sahá od pneumatik pro motocykly, osobní automobily přes terénní vozy 4x4, užitková vozidla až po pneumatiky závodní. Největší důraz je vždy kladen na bezpečnost, jízdní komfort a správnou přilnavost. Již v roce 1933 byl Avon vybrán jako dodavatel do prvovýroby pro Rolls-Royce. Dnes používají pneumatiky Avon další špičkoví výrobci automobilů jako Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover a Morgan. V roce 1997 získala Avon společnost Cooper Tire & Rubber Co a založily v USA společně Cooper-Avon Tyres Limited. Pneumatiky Avon jsou oblíbené pro svůj velmi dobrý poměr ceny a výkonu.

Web výrobce: www.avon-tyres.co.uk

Největší výběr čtyřkolkových pneu